Jump to content

Return Of Malay Reefers

Archilles19
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7.45 pagi.

7.45 pagi? :huh: Kalau cam gitu lu org tunggu gua kat sana je lah...Nanti sat gua susul dari belakang eh.. :lol:

Yan, kalau lu nak join... lu leh turun kat jurong east MRT tak? belakang Popular Book store ada dropping point... time= kul 13:15pm.... ;)

Kopi bahasa melayu beb....Kalau caffe tu bahasa org poteh...kan sama je!!! :lol:

• SRC Member

coral farm kadang kadang aje ada sps... but their colonies besar macam tempayan siol.... at least 8 inch and above... dorang export pegi USA la....

Thanks for the offer Lan... as regarding kat lagi satu site tu.... mengucap aja la.... dunia ni banyak dugaan.... buat bodoh sua....Nanti gua suruh mod dekat situ amik action as i feel that salah satu ornag tu overbord la...

• SRC Member

Ahem....."Operation Starmex" sudah siap. Beta mungkin orang pertama di pulau ni yang pasang Starmex DALAM rumah HDB. Angin yang keluar dari compressor tak lah begitu panas, 37.2 degree celsius aje berbandingkan 45 degree celsius (agak2) yang keluar dari chiller CL650 dan 42.7 degree celsius dari Daeil 1/10hp chiller yang beta ada sebagai 'spare'.

Chiller ni hanya mengambil kurang 45min bila pertama kali digunakan dari 28 degree celsius turun sampai 25 degree celsius. Nanti bila senang, boleh check berapa lama dia masih off hingga dihidupkan semula.

:)

coral farm kadang kadang aje ada sps... but their colonies besar macam tempayan siol.... at least 8 inch and above... dorang export pegi USA la....

Thanks for the offer Lan... as regarding kat lagi satu site tu.... mengucap aja la.... dunia ni banyak dugaan.... buat bodoh sua....Nanti gua suruh mod dekat situ amik action as i feel that salah satu ornag tu overbord la...

Alaa... small matter lah tu....Yg tentang hal kat lagi satu site tu lupakan saje....Actually, Gua tak kisah kalau sapa nak crack a joke...tapi apa2 joke sekali pun mesti nak kena ada mutual respect lah...Ini takde alih2 terus masuk joke yg berbunyik sarcastic seh....Lagi satu kalau ye pun nak masuk bilik org ketuk lah pintu dulu kalau tak nak assist takpe @ least beri salam beb....Itulah yg buat gua bingit....Very disconcerning and not very healthy if were to practice it....he..he Anyway, Boss kat sana pun sua mintak maaf thru P.M sama gua dan munkin dia org tak bermaksud jahat cuma cam dah selalu buat kerja gitu and atau pun mungkin belum cukup matang tentang segi pergaulan?...Kita maafkan saje je lah Omar:rolleyes: i ;):D

O.k besuk gua nak cari ikan Flame hawk lak permintaan Ma'am daa:P ....BFG, malam ni gua call lu. Wah! liverpool4ever....IBP kat Synergy tu lah tempat office lama company gua kerja... And dekat ngan rumah gua beb. Kat sana awek pun ramai seh. :P Kalau ma'am tau leh kena piat telingga siak..he.he. :P

Rockyboy, Kalau LCK110 ada bawak masuk SPS sama clam. Dia org pun peramah...Gerek nye kaki beb lu pegang coral pun dia nye boss tak kisah sangat...

Dia org semua kaki gurau....Tak macam kat separuh LFS kat east site...Banyak yg sombong2. :lol::lol::upsidedown:

Ahem....."Operation Starmex" sudah siap. Beta mungkin orang pertama di pulau ni yang pasang Starmex DALAM rumah HDB. Angin yang keluar dari compressor tak lah begitu panas, 37.2 degree celsius aje berbandingkan 45 degree celsius (agak2) yang keluar dari chiller CL650 dan 42.7 degree celsius dari Daeil 1/10hp chiller yang beta ada sebagai 'spare'.

Chiller ni hanya mengambil kurang 45min bila pertama kali digunakan dari 28 degree celsius turun sampai 25 degree celsius. Nanti bila senang, boleh check berapa lama dia masih off hingga dihidupkan semula.

Hah!! Tengok tu kais pagi makan pagi sua dapat #1 Starmex...Banyak duit? :eyebrow: Besuk peratah bawang satu ah.... :P

• SRC Member

Aik, macam gini punya terror ngan bini sejuk..... :whistle Copperband, kat tu site lain mereka bergurau saja. Dah settle dah, lagipun ada salah satu tu member aku lama. Dia ada berbual dengan Sky107lian, dah settle. Dia ada cakap dia kesal.

Pasal chiller pulak, nampaknya ada perubahan. Dulu bila pakai CL650, satu rumah panas walaupun ada pakai kipas angin tapi dengan ni chiller, rumah ada sejuk sikit, tak macam dulu. Power beb. :eyebrow:

• SRC Member

Bro, my first post in this thread.. so fast talk abt ur starmex liaos ah? hahaha :lol:

15 mins per degree is very good... and the exhaust at 37.2 Degrees is much better and reasonable..

now that spare chiller how? hahaha

basket, i cant believe i'm reading malay.. and roughly understand wat u talking abt.. even though i dun study malay.. hahaha

Let us work together to preserve the world for our children to inherit by being responsible to our surroundings. Take nothing but pictures, leave nothing but footprints, bubbles and memories.

• SRC Member

wun ka chao this thread anymore.. :lol: just pop in to read

Let us work together to preserve the world for our children to inherit by being responsible to our surroundings. Take nothing but pictures, leave nothing but footprints, bubbles and memories.

Aik, macam gini punya terror ngan bini sejuk..... :whistle Copperband, kat tu site lain mereka bergurau saja. Dah settle dah, lagipun ada salah satu tu member aku lama. Dia ada berbual dengan Sky107lian, dah settle. Dia ada cakap dia kesal.

Pasal chiller pulak, nampaknya ada perubahan. Dulu bila pakai CL650, satu rumah panas walaupun ada pakai kipas angin tapi dengan ni chiller, rumah ada sejuk sikit, tak macam dulu. Power beb. :eyebrow:

Itu bukan sejuk.....itu lah namanye sayang beb!! :P Sayang punya pasal piat pun piat lah!!! Betul tak teritip?....Eh sorry!! hah...BFG ...Slip of the tongue lagi... :paiseh:

Spare chiller going to be put on standby for my mom shrimp ###### planted tank. :eyebrow: Next upgrade is.............lightset! :yeah:.....when I get enough cash.

Kais pagi makan pagi lagi............

Hah...Jangan lupa bawak duit lebih2 pegi C/F nanti...Kalau ada shipment gerek boleh borong ikan satu kilo beb.... :eyebrow::lol::lol::upsidedown: