Jump to content

Return Of Malay Reefers

Archilles19
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

wahh.. byk pro photographers kat sini eh...

lain kali nak mintak tips aku tau maner nak carik... hehe :D

eh aku nak tanyer korang... kalau im the type yang selalu print byk2 at one time, should aku invest in a printer?? sebab aku normally will only print out gambars kalau aku go for overseas holidays je... yg lain2 simpan kat dlm pc sua :lol:

Alamak.... bro kalau macam tu toksah lah membasir duit...Cuci je kat kedai lagi jimat. Unless , Kalau you betul2 type yg suka buat photo editing lain lah! Macam gua mention tadi baru2 je semangat ada, Lama2 bila dah sibuk printer macam mana champion pun nanti taruk tepi jugak! Pun macam Pakcik jugaaaak!!! :lol: Lain lah kalau macam home theater dah 15 tahun tukar beli pun gua masih gunakan sama keluarga masa lapang. Tapi, walau macam mana pun masing2 punya preference lah! :D

• SRC Member

Memang review kita kena berwaspada sikit tapi kalau aku ada rezeki, Canon DSLR beb. Kalau nak ambik gambar tank dan hidupan didalam tu, DSLR dengan additional macro lens dah cukup. Mana-mana tempat dalam tank kau nak petik, nak zoom pakai macro mode pun boleh. Aku ada campur dengan kawan2 aku kat forum lain, dia orang mati hidup balik pakai Canon dan ada 1 tu ada macro lens. Dia zoom kat udang air tawar, dalam planted tank sampai boleh nampak bulu mata udang air tawar tu. Kau orang belum pernah nampak udang yamato punya bulu mata kan?

Nak tangkap camera mesti belajar macam mana nak pakai jugak. Jangan macam ada orang yang aku kenal, baru beli 350D konon nak tunjuk-tunguk dengan aku. Aku tanya dia 5 soalan aje, dia gamam. Tanya pasal Dry Box, dia tak pernah dengar tu apa benda. Takde pc pulak habis beli digital camera. ISO pun dia tak kenal, cakap nak tengok manual. Depan kawan aku yang lain kena ketawakan. Tak gemar betul dengan budak melayu macam ni. Suka sangat nak act abang2, mampu beli tapi tak tahu pakai.

Kalau korang ada point n shoot camera ( digital ) dan nak belajar ambik gambar, tempat yang aku ada moderate mungkin nak organise satu session. Kau orang nak? Kena join tu forum lah. Tempat terhad.

Gua punya KEF coda series ... syiok ...

Bang KEF coda 70 ke 90? Pasal, Kalau yg series 70 gua pernah dengar...dia more to natural-sounding cuma lack of thrill je, Anyway its a good speaker rating 4 star beb. Tak salah gua sensitivity dia 91db, 8ohm kan? Abis, apa speaker cable lu hook in? Eh! Bang, list down lah lagi! Amp, player, audio interconnect ke lagi video cable ke....SubWoofer active or Passive. Baru syiok! ;)

Memang review kita kena berwaspada sikit tapi kalau aku ada rezeki, Canon DSLR beb. Kalau nak ambik gambar tank dan hidupan didalam tu, DSLR dengan additional macro lens dah cukup. Mana-mana tempat dalam tank kau nak petik, nak zoom pakai macro mode pun boleh. Aku ada campur dengan kawan2 aku kat forum lain, dia orang mati hidup balik pakai Canon dan ada 1 tu ada macro lens. Dia zoom kat udang air tawar, dalam planted tank sampai boleh nampak bulu mata udang air tawar tu. Kau orang belum pernah nampak udang yamato punya bulu mata kan?

Nak tangkap camera mesti belajar macam mana nak pakai jugak. Jangan macam ada orang yang aku kenal, baru beli 350D konon nak tunjuk-tunguk dengan aku. Aku tanya dia 5 soalan aje, dia gamam. Tanya pasal Dry Box, dia tak pernah dengar tu apa benda. Takde pc pulak habis beli digital camera. ISO pun dia tak kenal, cakap nak tengok manual. Depan kawan aku yang lain kena ketawakan. Tak gemar betul dengan budak melayu macam ni. Suka sangat nak act abang2, mampu beli tapi tak tahu pakai.

Kalau korang ada point n shoot camera ( digital ) dan nak belajar ambik gambar, tempat yang aku ada moderate mungkin nak organise satu session. Kau orang nak? Kena join tu forum lah. Tempat terhad.

Fuhwaaa! Bro BFG, Lu punya gentil punya gentil dalam baik kena masuk lu punya forum dulu baru boleh belajar pasal camera eh! Apa kat sini tak boleh share knowledge macam mana nak pakai camera ke??? :P:lol:

• SRC Member

Aku bukan tahu sangat tapi kalau ada chance korang nak tangkap skill, pegi join lah. Nanti kalau tak bilang rugi pulak. :rolleyes: Aku takde camera digital jadi ingat kalau ada yang berminat at least ada chance untuk sapa2 nak belajar petik gambar dari pakar, inilah masanya. ;)

Kalau cakap pasal LCD tv atau Plasma boleh juga aku share sikit knowledge tapi tak banyak. Tak lama lagi kita semua akan berdepan dgn satu dilemma sama ada untuk beli HD dvd player atau pun Blu Ray dvd player.

Hmm, Kalau pasal HDready tv tu actually dia org dah mula di US since 2003 kat magazine Stereophile dah highlighted. Wah bro, lu pun high-fi freak jugak ke?? :lol: Tapi kalau blu ray dvd ni yg gua belum tahu sangat macam mana dia punya performance huh??? Yg gua tahu, HDTV ni.... Dikenalkan pasal dia org bikin dan dapat idea dari HDMI iaitu ( High definition multi interlace ) punya performance. And pasal ni lah semua hi-fi freak yg dah set up barang yg mahal2 kat rumah semuanya mengeluh. Biasalah! Macam P.C OS dengan window jugak!!! :lol::lol::lol:

So kita semua kena keep on upgrade lepas few years. Gua pun dah lama tak turun Borders kat wheellock pls, Bukan apa flip open hi-fi magazines lah kalau bagus gua beli!!! Ni pun tengah fikir nak beli front speaker baru ke atau beli LCD Tv untuk gua punya hall. Dilema betuuuuuul!!! :lol:

Bang KEF coda 70 ke 90? Pasal, Kalau yg series 70 gua pernah dengar...dia more to natural-sounding cuma lack of thrill je, Anyway its a good speaker rating 4 star beb. Tak salah gua sensitivity dia 91db, 8ohm kan? Abis, apa speaker cable lu hook in? Eh! Bang, list down lah lagi! Amp, player, audio interconnect ke lagi video cable ke....SubWoofer active or Passive. Baru syiok! ;)

I think coda 70, untuk front 2 speakers and center speaker. Center speaker 5 star hor. Sensitivity dia memang 91db, 8ohm. Active subwoofer gua pakai Magnat 16inch, surround pakai woofendale bi-speaker. Amp pakai simple nyer la.. yamaha, dvd pun biasa, pioneer jer.

Speaker very natural .. dengar music, macam kat consert hall, tapi kalau tengok movies, tak brapa omph.. Speaker cable dah lupa pakai apa la, tapi gua beli dulu for front speakers about $500. Sound keluar dasyat... Center speaker cable murah sikit lar .. tapi bagus jugak. takes abt 6-8 months to break in the sound.

Member of :
post-1182-0-60431600-1322062247_thumb.jp

UEN: T08SS0098F

MASS in Facebook

Reefing in LED

Wah! Bro, Lu pun geng rojak jugak! :lol: Seriously, as IMPO kalau lu pakai surround speaker lagi baik lu pakai semua sama jenis cable supaya boleh deliver sound smoothly! Anyway, For yr info gua pakai QED ++ 1 ft $6 je...Speed dia very good and a bit mellow when playing concert. However, Itu pun kena depend dgn lu punya speaker jugak lah! :D Pasal dulu gua pernah beli QED silver anniversarry award winner editor choice harga dia $15/ft, Lepas tu gua jual gan member ringan2 pasal bila hook dgn speaker kok treble dia jadi too bright pulak!!!gua tak boleh angkat beb!

Kalar KEF yg gua geram cuma satu je kat Adelfi dia punya reference XQ 3 series beb! Performances....No doubt about it!!! Harga dia je yg panas!!!! :lol::lol::lol: Then apa digital cable lu pakai? Optical ke Coaxial?? :blink:

Wah! Bro, Lu pun geng rojak jugak! :lol: Seriously, as IMPO kalau lu pakai surround speaker lagi baik lu pakai semua sama jenis cable supaya boleh deliver sound smoothly! Anyway, For yr info gua pakai QED ++ 1 ft $6 je...Speed dia very good and a bit mellow when playing concert. However, Itu pun kena depend dgn lu punya speaker jugak lah! :D Pasal dulu gua pernah beli QED silver anniversarry award winner editor choice harga dia $15/ft, Lepas tu gua jual gan member ringan2 pasal bila hook dgn speaker kok treble dia jadi too bright pulak!!!gua tak boleh angkat beb!

Kalar KEF yg gua geram cuma satu je kat Adelfi dia punya reference XQ 3 series beb! Performances....No doubt about it!!! Harga dia je yg panas!!!! :lol::lol::lol: Then apa digital cable lu pakai? Optical ke Coaxial?? :blink:

Yup, yang KEF reference speaker yg baru memang terantuk. Better sound than mine. Tapi, malas nak upgrade.. no end. My KEF coda I beli dari peoples park, 5 years lepas 'What Hifi' put an award. I beli murah beb. Main front at $500, center at $350. Altogether with amp, $1500 jer. Dah 8 tahun, still very good. I think yg buat bagus is the speaker cables. Then put carpet under the speakers and the pointed legs stand. I suka my Magnat active woofer. Actually tak payah lah sebab my main speakers punya bass dah power....

I pakai component cable from dvd to tv jer. Itu semua normal jer la. Optic from DVD to amp, also normal la.

This kind of speaker tak leh buat karaoke, garenti rosak ... first year gua pakai untuk karaoke, left speaker rosak.. hantar repair, then right speaker. Dia tanya, gua pakai karoke ker...mesti cakap tak la.. masih under waranti. For cheapo speakers, the sound not bad la..

Member of :
post-1182-0-60431600-1322062247_thumb.jp

UEN: T08SS0098F

MASS in Facebook

Reefing in LED

• SRC Member
Kalau cakap pasal LCD tv atau Plasma boleh juga aku share sikit knowledge tapi tak banyak. Tak lama lagi kita semua akan berdepan dgn satu dilemma sama ada untuk beli HD dvd player atau pun Blu Ray dvd player.

Dalam ramalan patek, mungkin ada 2 in 1 HD dvd ngan Blu Ray dvd player. :yeah: Terpaksa pakai concept wait n see approach. Takut tersalah beli pulak. :pinch:

Flying carpet, memang betul. Kadang2 susah jugak buat aku. Berapa bulan lepas aku ada tanya dia camera yang dia beli apa dah jadi? Dia ada kata dah cukup ambik gambar. Kawan2 dengar semua ketawa! Pada aku, dia punya duit, dia punya pasal lah. Yang nak act dan rugi bukan aku. Macam2 perangai lah. :whistle

Audiophile speaker mana boleh sama dengan karaoke speaker beb, Kalau mau main karaoke lu kena pakai professional series macam outdoor speaker yg pakai tweeter ganas2 punya type. Lagi satu, Tak semestinya cheapo speaker tu tak bagus bro, Gua rasa kalau lu punya room calibration matching sama amp, player, cable sama speaker cheapo pun boleh dapat ambience yg 5 star beb....Orang yg pakai high end pun kadang2 terkial2 nak dapat kan sound yg betul2 transparent!! :rolleyes: Kalau tak caya gua boleh tunjukan lu rumah yg system berjumlah makan almost $70 K and dia member gua budak melayu jugak!!! :lol:

Sebab2 nya dia banyak focus kat equipment daripada room acoustic. So, Tak boleh lah selalu pengaruh dengan barang2 kat Magazines sangaaaattt!! :rolleyes: