Jump to content

Return Of Malay Reefers

Archilles19
 Share

Recommended Posts

;)

Lawa jugak...Tapi tak penuh sangat...lagi satu dia nye lampu biru cam tak pakai je

colour tak happening ah. And star polyp pun nak tengok apa star polyp jugak ada yg tak luminous yg gua nak yg polyp dia terang cam kelipan bintang mate!!! Baru sedap mata memandang mate!!!:eyebrow:

• Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Huh??? Pakai rics untuk background??? Fuhh....boleh bankrup seh....Btw, Rockyboy lu banyak ric ke?? Kalau banyak boleh lah sedekahkan satu dua ke....atau jual ringan2 ke.....jasa mu akan tetap gua sanjung tinggi!!!! :bow::bow::yeah:

Gua ada 5-6 macam rics la. tak leh jual dulu, belum beranak penak.

Member of :
post-1182-0-60431600-1322062247_thumb.jp

UEN: T08SS0098F

MASS in Facebook

Reefing in LED

Gua ada 5-6 macam rics la. tak leh jual dulu, belum beranak penak.

Eh...amacam lu nye clam sua jual??? Itu hari yellow eye yg gua nak beli sama

satu reefer besar punya musibut siak!!! Kena buih cukup2.....Mula2 dia kata buyer

backout you are the next in list....O.klah bila gua nak ambik dia cakap sorry cancel pasal buyer dia dah balik dari overseas and dia nak ambik itu ikan....Fuhhh!!! darah naik seh!!!!! Besar nye akak dia punya laki seh!!! Anyway wats new about pasarmalam reefer.....banyak pembohong dari penjual!!! <_<

Eh...amacam lu nye clam sua jual??? Itu hari yellow eye yg gua nak beli sama

satu reefer besar punya musibut siak!!! Kena buih cukup2.....Mula2 dia kata buyer

backout you are the next in list....O.klah bila gua nak ambik dia cakap sorry cancel pasal buyer dia dah balik dari overseas and dia nak ambik itu ikan....Fuhhh!!! darah naik seh!!!!! Besar nye akak dia punya laki seh!!! Anyway wats new about pasarmalam reefer.....banyak pembohong dari penjual!!! <_<

Gua punya clam bolem ada buyer. Nanti gua jual lagi murah la. Nak buat space untuk squa atau maxima lagi la.

Jadi lu tak dapat Yellow eye tu la? Lain kali lah beb...

Member of :

MASS in Facebook

Reefing in LED

Nak tanya sikit pasal calcium reactor la.

Gua pakai RM reactor dan gua isi rowalith C+, some A.R.M & some REEFlith.

Gua punya pH dalam reactor, gua set to 6.5pH. Dah 4 bulan ok ok la. Tapi sejak kebelakangan ini, the effluent quite milky white. Abis tu, banyak bubble keluar dari media tu. Air milky tu ok tak? Agak2 kenap eh? pH probe dah out calibration?

Member of :

MASS in Facebook

Reefing in LED

Gua punya pH dalam reactor, gua set to 6.5pH. Dah 4 bulan ok ok la. Tapi sejak kebelakangan ini, the effluent quite milky white. Abis tu, banyak bubble keluar dari media tu. Air milky tu ok tak? Agak2 kenap eh? pH probe dah out calibration?

Hah!! Ini satu soalan yg boleh dipanggilkan million dollar question ( soalan cepu mas beb! ) tapi gua rasa soalan ni gua serahkan pada pakcik barnacle (mate ) kita tu...Maklum2 lah dia tu kan lebih tua dari gua...orang lama lah katakan....Umur dia pun dah menjangkau nak masuk 40 cents!!! So, Lu boleh tanya sama itu Pakcik ye. :lol::upsidedown:

Gua punya clam bolem ada buyer. Nanti gua jual lagi murah la. Nak buat space untuk squa atau maxima lagi la.

Jadi lu tak dapat Yellow eye tu la? Lain kali lah beb...

Harga lu nye clam jangan turun dulu...try upzz banyak2...nanti satu hari insyakallah! Adalah yg nak membelinya. And pasal yellow eye actually gua dah nampak ada dalam 4 ekor yg cantik dan sihat kat coralfarm last week tapi

sekarang dah tukar fikiran nak carik Potter Angel dari hawaii....Dia nye colour

lebih kurang macam chevron lagi cantik beb and badan dia macam baldu...lagi satu yg bikin gua suka ialah dia tak akan tukar warna sama dia ni keluarga pygmi jugak tak besar...paling2 3-4 inches. :idea::eyebrow:

• SRC Member

apasal lu campur media mate???

lain media lain ph mate...

itu air susu jgn kasi masuk lu punya tank, mate

nanti tank cloudy. CO2 buang sikit.

check lu punya PH controller.

Yo! Mate!! Ada good news sama bad news!!! The good news is setalah berpeluh peluh ahkirnya masuk jugak si mandarin dalam beta box. :yeah:

And the bad news is : Masa nak keluarkan yg lagi satu....yg lu nye dapat meronta keluar balik... :lol::lol::lol: Mak oii!!! lengit siak!!! :cry2:

Oh gitu ka mate..

Tapi lepas berbulan2 baru jadi susu, mate.... kenapa tak berapa minggu jer mate...

Tapi air susu tu tak strong sangat... jadi air tank tak cloudy, mate..

Boleh jadi gua punya pH controller la mate...

Terimakasih mate... :lol:

Member of :

MASS in Facebook

Reefing in LED

Gua rasa2 kalau nak lagi strong lu boleh try taruk susu2 cap junjung...lepas tu campur kopi sikit...Fuyooo!!!Confirm tutup kedai 4 bulan....Jgn marah ye!! Gua bukan nye tahu pasal ni pasal gua masih pakai cara murah... dosing and pasang lengit nyer style....belum ada duit lah nak beli CR. :paiseh:

• SRC Member

Dalam pengetahuan beta, Rowalith C+ adalah media yang patut digunakan. Kalau pakai ARM, kita tidak akan tahu kalau media ni dah haus ke, setengah haus ke, pasal media ni tak cair dan volume-nya dalam reactor akan kelihatan sama aje. Bila parameter calcium kita dah lari baru tahu media ini dah haus, tak boleh dipakai lagi. Rowalith C+ pula lain dari ARM media. Ia akan cair bila terkena dengan co2. Bila kita lihat calcium reactor, boleh nampak media ni cair kalau terkena co2, macam bila kita lihat jalanraya ketika panas. Bila Rowalith C+ cair, maka kuranglah media dalam reactor.

:)

• SRC Member
Dalam pengetahuan beta, Rowalith C+ adalah media yang patut digunakan. Kalau pakai ARM, kita tidak akan tahu kalau media ni dah haus ke, setengah haus ke, pasal media ni tak cair dan volume-nya dalam reactor akan kelihatan sama aje. Bila parameter calcium kita dah lari baru tahu media ini dah haus, tak boleh dipakai lagi. Rowalith C+ pula lain dari ARM media. Ia akan cair bila terkena dengan co2. Bila kita lihat calcium reactor, boleh nampak media ni cair kalau terkena co2, macam bila kita lihat jalanraya ketika panas. Bila Rowalith C+ cair, maka kuranglah media dalam reactor.

:)

betul lah mate...dia memang cair tak macam ARM mate

tapi dia tinggal kan hampas dan abuk mate...

tu yg buat dia macam air susu kalau co2 banyak sangat mate.

kalau susu cair ok mate jgn pekat sangat mate

silap2 crash mate, tu yg seram mate.

• SRC Member

Oh gitu ka mate..

Tapi lepas berbulan2 baru jadi susu, mate.... kenapa tak berapa minggu jer mate...

Tapi air susu tu tak strong sangat... jadi air tank tak cloudy, mate..

Boleh jadi gua punya pH controller la mate...

Terimakasih mate... :lol:

mungkin media dah kurang mate

setting dah lari mate...kena lah tambah media mate

tapi ini rowalith c suka sangat sangkut kat pump mate

dah tiga kali gua tukar pump mate

As for me sama2...Reef carbonate hardness untuk alkalinity, Calcium powder,Magnesium (tropic marine still the best), Puraphoslock phosphate remover cheap and good plus reliable selain dari rowaphos yg mahal tu...white filter sponge sama kalau leh dapat trace element sama iodine....Cukup muai lah tu!!! ;)

mungkin media dah kurang mate

setting dah lari mate...kena lah tambah media mate

tapi ini rowalith c suka sangat sangkut kat pump mate

dah tiga kali gua tukar pump mate

Betui lar mate,

media gua dah kurang la mate,

sekarang tinggal setengah la mate,

nak tambah lagi lah mate,

terimakaseh la mate...

Member of :

MASS in Facebook

Reefing in LED

Yo! Mate nii ikan bila mau lu mau angkat??? Gua sua tangkap pun.

Gua dah naik lemau tunggu mate!!! :whistle Hah! Ni nengok gambar yg gua

dah tangkap tadi!

Jangan kurung lama lama lar, nanti mandarin tu mati kebulur. Lu letak 2 mandarin dalam satu tank? Cukup tak makanan dia? Sebab si mandarin tu makan pods aje.

Gua punya pods colony dalam tank pun dah kekurangan.

Member of :

MASS in Facebook

Reefing in LED