Jump to content

Return Of Malay Reefers

Archilles19
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eh.. RockyBoy

Tank betul2 cun lah.....

Memang harapkan tank saya pun boleh setaraf itu di masa depan nanti...

Sekarang masih tunggu lampu dari DE sebelum boleh mula dapatkan coral2

dan SPS....... :D:D:D

Mana ader cun la.... belum sampai standard gua lagi. Boleh jadi lagi 6 bulan baru umph ... la :heh:

Member of :
post-1182-0-60431600-1322062247_thumb.jp

UEN: T08SS0098F

MASS in Facebook

Reefing in LED

Malaikat ikan cinta....Favia tu gua beli kat G.O dengan harga special price dari Shan. :heh:

Leverpool empat selamanye...Otak berbelit tu gua dapat kat wakai and masa tu dia tengah masih sakit lagi...tawar nye tawar gua dapat 35 bengkak beb! Itu pun kalau boleh dia tak nak kasi...Tapi bila gua dah sampai kat pintu, Dia pun panggil baliiik..he..he :lol:

Walau macam mana pun gua ucapkan terima kasih atas puji-pujian dari abang2 kat sini ye... :paiseh:

Lastly gua nak ucapkan......

Hidup T5!!!!!

eh.. RockyBoy

Tank betul2 cun lah.....

Memang harapkan tank saya pun boleh setaraf itu di masa depan nanti...

Sekarang masih tunggu lampu dari DE sebelum boleh mula dapatkan coral2

dan SPS....... :D:D:D

Fuyoooo!!! Stillblue....Lu cakap macam nii...Gua leh guarantee Rockyboy mesti terangkat beb!!! :lol::lol::lol:

1 free frag coming right up!!! :lol::lol:

Super White kan dari Korallen, ATI mana ada Super White? Tapi warna coral lagi power kan bila pakai Fiji Purple...... :rolleyes:

BFG...Gua rasa kalau tambah lagi satu actinic sama super white....baru gerek power beb! Cuma yg tak gerek.... kocek je yg belum basah lagi.... :look: Tiap kali bila gua nak beli barang reefing ada je masalah yg datang mehalang....Haaaiiiiz!!!! :cry:

• SRC Member

Gua sekarang pakai 2 ATI bulb putih, 1 Fiji purple dan 1 Super white. Actinic ada 2 biji dengan total 6 bulb semuanya. Ni actinic dari Aquaz tapi mungkin nak tukar dengan lagi satu brand URI kalau tak salah.

Bulan depan semakin dekat...... :whistle

Gua sekarang pakai 2 ATI bulb putih, 1 Fiji purple dan 1 Super white. Actinic ada 2 biji dengan total 6 bulb semuanya. Ni actinic dari Aquaz tapi mungkin nak tukar dengan lagi satu brand URI kalau tak salah.

Bulan depan semakin dekat...... :whistle

6 bulb eh....Masih boleh tambah lagi 4 tu.... :lol:

BFG...jangan kelam kabut beb! Nanti kocek lu pun leh tercabut!!! :lol:

Hah...bila dah tercabut baru leh join gua kita sama2 kita makan biskut.... : :upsidedown:

• SRC Member

Orite ... Stylo dah power.... Amacam ngan yang lain lain tu... Tunjuk la... jangan malu malu..... Yellow ar.... Gua ada.... Tapi frag kecik aje.....

Yellow and blue eh.... These two colours very difficult to maintain tau..... Blue Millie gua dah jadi bown.. Nasib baik ada lagi satu frag,,, yang kat my thread,.....yellow... Ada satu millie.... ngan astu acro ar.... But yellow-greenish,.,,,,, Solid yellow satu ornag aje ada..... Si Vincent.,.,..... Yellow lokani... tapi dia tak nak jual ar.....

Ps.... MANA .... Kat mana part aljunied ada red stag???

Orite ... Stylo dah power.... Amacam ngan yang lain lain tu... Tunjuk la... jangan malu malu..... Yellow ar.... Gua ada.... Tapi frag kecik aje.....

Yellow and blue eh.... These two colours very difficult to maintain tau..... Blue Millie gua dah jadi bown.. Nasib baik ada lagi satu frag,,, yang kat my thread,.....yellow... Ada satu millie.... ngan astu acro ar.... But yellow-greenish,.,,,,, Solid yellow satu ornag aje ada..... Si Vincent.,.,..... Yellow lokani... tapi dia tak nak jual ar.....

Ps.... MANA .... Kat mana part aljunied ada red stag???

Err... bang kalau boleh bandingkan coral tlg lah jangan babit kan nama mod-mod yg ada warnanye super cantik beb... pasal dia org nii kalau ada shipment baru yg power2nye semuanye dia org dah pilih dulu beb. ;) Kita kalau dapat pun belen2 yg tak sihat....So buat masa nii kena lah sabar dengan kerenah mereka....Sapa yg suka beli coral yg tak sihat....Nanti kalau masukan kedalam tank macam2 boleh belaku beb....Baik2 memang coral tu dah nak nazak and kasi problem nanti air pulak yg kita salahkan...So, Sekarang kalau gua nak beli pun nak tengok quality dulu...mahal pun takpe beb...Janji hati puas. Tengok cam favia yg gua dapat kalau compare ngan lain tempat tak sama beb. ;)

Tentang Yellow lokani tu nak kena tunggu dia ada accident terlanggar....Hah!!! Baru dia akan jual beb....Selagi barang tu susah nak dapat selagi tu dia takan jual sama lu.... :lol:

• SRC Member

Apa dah, beli coral sakit. Beli coral yang tak sihat bagaikan membawa balik orang sakit dari hospital. Hari2 nak kena jaga, spoon feed, mandikan........ Rumah aku betul2 sebelah hospital, banyak katil kosong!!! :eyebrow:

Tapi aku masih original, kais pagi makan pagi..................

:lol::lol::lol:

Apa dah, beli coral sakit. Beli coral yang tak sihat bagaikan membawa balik orang sakit dari hospital. Hari2 nak kena jaga, spoon feed, mandikan........ Rumah aku betul2 sebelah hospital, banyak katil kosong!!! :eyebrow:

Tapi aku masih original, kais pagi makan pagi..................

:lol::lol::lol:

Coral yg baru balik I.C.U kalau kasik gua free pun gua tak mau beb....Bukan apa2..takut dah lah kena banyak belanja masa, Nak tunggu warna dia betul2 keluar pun nak kena jalan jauh beb.... :lol::lol:

BFG....lu nye satu kali peh kais pagi makan pagi...satu kali peh belanja coral sama ikan kecik2 pun menelan $200 bengkak......Banyak lu peh kais pagi eh. :whistle

Wow... Jambu betul bro sky107line..ups for you..CHEERS

Ha..haa...Yo! Bro Lum @ last I nampak jugak you nye nama join kita orang eh... :rolleyes: Anyway gambar yg I post tu gambar yg I masa baru masukan tu

brain...masih dalam stress beb...Hah..cuba tengok gambar yg dah sihat pulak. :peace:

Oooo... gemuk otak tu... kasi makan aper? Dulu gua punya gua kasi makan udang....

Udang lah yg gua kasi...Okie, Kalau nak tau here goes gua nye secret recipe : potong udang sebesar kuku anak jari and blend it dengan spiruzina with a bit of snowmarine coral food...lepas tu sumbatkan mulutnya waktu malam and the next day...Booom!!! You'll see the result :yeah: And also for your info gua feed twice a week solid food & once a week liquid food. Happy trying dude!!! B)