Jump to content

Malays reefers!!!2

Archilles19
 Share

Recommended Posts

• Replies 342
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• SRC Member
kao orang tak ader cita lain ker?asik pasal ikan jer :lol: cita lah pasal rama-rama ker kumbang terbang ker..kekekekekekee :lol:

rama rama kumbang terbang tak best........ :cry2:

crita pasal ayam dlm fish tank lagi best hehehe :idea::idea::idea:

btul tak din :evil::evil::evil:

• SRC Member

alo..brader2, tengok2, macam gerek..bole join tak?gua pasal ikan2 ni tak fasih sangat lah, sekarang dah takde time nak jaga, ada fikir nak downgrade...sekarang 3ft..sebab keja punya hal jugak lah jadi gini, anyway tinggal ikan aje sama batu2 aje, nak downgrade pun ke tank kecik utk anak2....happy happy tengok ikan 'nemo' dia..masih ada... :D

• SRC Member

Boleh....boleh join punya......tak hal.....

Lu punya barang tak payah champion2 lah.....janji tank takde algea....ikan2 lu hidup...sua kira ok lah tu... kalau lu tau susun lu punya batu mesti cantik punya....

Kalau lu takde masa...lu nak downgrade to 2ft pun kira orait......kalau lu downgrade then lu punya equipment tak payah let go pasal semua sua kira untuk tank besar jadi kalau lu pakai untuk tank kecik mesti ok.....takyah buang duit lu beli equipment baru......

:peace:

• SRC Member

hahhaha...orait...memang sudah niat nya gitu lah ...brader mohamed...kelakar..hahahha...takde barang yg bagus lah...cuma sekarang mau kena let go...lighting aje, and the i -box...lain barang bukan top kelas punya..semua beli..cheap2...maklum lah baru berjinak2 dgn marine hobby, pasal lighting tu modify from "ocean free", jadi kalo ada yg nak beli..ke..ok lah let go murah2..50sgd ke...hahhaha..ok lah sekarang kasi tau gua nya personal detail, jadi cip kat sini bole masuk kan dalam senarai member2

nama: tahir

addrss: sengkang, anchorvale link

hp: 90042832.

married with 2 kids

another part of hobby....nak pergi gym...takde kaki..jadi tak pergi...kalo ada yg berminat ataupun sudah berkecimpung dalam hobby angkat besi...bole lah gua join sekali....

• SRC Member
hahhaha...orait...memang sudah niat nya gitu lah ...brader mohamed...kelakar..hahahha...takde barang yg bagus lah...cuma sekarang mau kena let go...lighting aje, and the i -box...lain barang bukan top kelas punya..semua beli..cheap2...maklum lah baru berjinak2 dgn marine hobby, pasal lighting tu modify from "ocean free", jadi kalo ada yg nak beli..ke..ok lah let go murah2..50sgd ke...hahhaha..ok lah sekarang kasi tau gua nya personal detail, jadi cip kat sini bole masuk kan dalam senarai member2

nama: tahir

addrss: sengkang, anchorvale link

hp: 90042832.

married with 2 kids

another part of hobby....nak pergi gym...takde kaki..jadi tak pergi...kalo ada yg berminat ataupun sudah berkecimpung dalam hobby angkat besi...bole lah gua join sekali....

Bro, baru nak jinak-jinak merpati ke apa? Baik-baik jgn terikat sudahlah. Banyak belanja beb...

Lu tinggal dekat dgn chip kadam kitalah.

Lu kalau nak angkat besi boleh call gua, gua pun sekaki jugak.............

• SRC Member

hahahaha...gitu lah nampaknya...berjinak-jinak pun dah 2k-3k abis..bini pualk..memekak..duit dah banyak abis....abis nak downgrade...apa nak buat...takde yg nak tolong jaga...

oohh..chip kadam tu tinggal kat rivervale..ahh..dekat jugak lah tu

fuu..orait lah tu..kat mana selalu angkat

• SRC Member
hahahaha...gitu lah nampaknya...berjinak-jinak pun dah 2k-3k abis..bini pualk..memekak..duit dah banyak abis....abis nak downgrade...apa nak buat...takde yg nak tolong jaga...

oohh..chip kadam tu tinggal kat rivervale..ahh..dekat jugak lah tu

fuu..orait lah tu..kat mana selalu angkat

Itu bermakna....tank lu belum `kaw' lagi.....cuba lu hias cantik2.....confirm dia mesti suke & akan terdiam untuk selama-lamanya.....macam bini gua jugak.....sampai di pun sekaki support gua punya hobby.....

Tapi belanja untuk benda ni biarlah beradat.....jgn sampai lupa daratan....& lautan... :lol: ...pasal lambat-laun ada yg naik jelak teeerrruuuusss give-up.....

• SRC Member

bukan tak menjadi tank, ni lah ulang alik ke batam ni.....bukan perkara lain......ini urussan kerja..sebab tu lah, beli coral mahal, semua terkorban...sebab tak terjaga...sekarang tank dah macam, kapal karam, tapi ikan, semua masih lah selamat, makan cukup, ....sebab ni lah nak down grade..bini aku ok jugak lah, pasal semalam dah tengok ..kalo kecik pun lawo..tapi tank kecik... ikan yg gedebap, tak bole masuk...ada yt , african clown..dan yg sewaktu dgn nya lah, yg bole masuk tu pun si nemo dua ekot tu..yg lain tak bole..sebab tank kecik, ikan kecik..cantik..hehehhe