Jump to content

Malays reefers!!!2

Archilles19
 Share

Recommended Posts

• SRC Member
Pakai fan better lah bro.. Blow across ur water surface. :lol: Try not to use ice unless u stand-by-tank. ;)

Kalau pakai kipas.....try pakai timer sekali....put timer to start dari pukul 11.00am sampai pukul 6.00pm.....inbetween kalau nak off pun boleh tapi petang2 selalu panas.....

Kalau pakai ice...tak tahan lama.....paling lambat satu jam dah cair beb.....

Kalau nak lagi bernas......lu taruk lu punya aisbox kat sebelah tank lu....tebuk lubang...masuk kan getah paip...taaadaaa....chiller zaman jahiliah..... :lol::lol:

*tapi memang betul.....dulu2 diorang 1st buat chiller macam ni....gua ada terbaca kat mana gua tak ingat.....*

• Replies 342
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• SRC Member

Gua Woodlands pgi Woodlands. Nak dekat ngan skolah anak, tak bleh berjauhan lah. :lol: Adek gua yang Sengkang skarang.

OOooooo.....baru pakcik tau......

Anyway lu punya tak teruk beb...dulu gua ada member pindah ruamh yg kat sebelah rumah lama dia....pegi pondok polis cuma tukar no pintu.....poli pun blur.... :lol::lol::lol:

• SRC Member
Lan....gua ingat lu punya flame angle lu kasi turun sikit....30 ke....lepas tu lu jjgn kasi orang tawar pasal sikit hari.....gua tak ingat kat Iwarna ke kedai si ah beang...diorang jual cuma 30 ketul je.....anyway....apsal lu nak let go.......????

ko aku turunkan harge besok malam. ikan ni tak makan ajar lah... :angry: aku kasi makan cukup cukup, dia patok open brain aku sampai kecot(nasib baik tak brain damage :P )letak man punya kupang, dia patok sampai kupang tu taknak sengih lagi(dah tak hansom kupang man tu)lagi pun aku nak tukar selera lah.kalau tak de orang beli, aku nak panggang dia kasi kucing jiran aku makan :evil: .

Pakai fan better lah bro.. Blow across ur water surface.  Try not to use ice unless u stand-by-tank.

Dah pakai dah.(2 profantec 24hrs/7days) kalau bole aku nak pakai kipas ceiling :yeah:

Kalau nak lagi bernas......lu taruk lu punya aisbox kat sebelah tank lu....tebuk lubang...masuk kan getah paip...taaadaaa....chiller zaman jahiliah..... 

nak mampos!

• SRC Member
ko aku turunkan harge besok malam. ikan ni tak makan ajar lah... :angry: aku kasi makan cukup cukup, dia patok open brain aku sampai kecot(nasib baik tak brain damage :P )letak man punya kupang, dia patok sampai kupang tu taknak sengih lagi(dah tak hansom kupang man tu)

kupang pelan sikit beb :ph34r: ........kat tank punya tak sengih takpe :) ......tapi fish tank besar kena sengeh hehehhee :eyeblur::eyeblur:

• SRC Member
din kau nak aku kasi kau sea urchin aku? bole dia tolong sikit2 bantu kau tentang algae problem tu...tak lah susah sangat kau berus batu batu tu :P  :P

ok serious, kalau nak, call aku....

:thanks:

Bleh jugak.....kalau kau nak kasi dgn flame angel kau skali laaaagggiiiii orait.... :lol::lol::lol: ....amacam jadik........

nanti gua call lu lah.....pasal gua pun ada nak ambik benda kat si budak Azman tu.......kesian.....kupang sengih dia dah tak bersengeh lagi :lol::lol::lol: .......sumbing...... :lol::lol::lol:

*kupang sengih kat fish tank besar.....makan kegemaran......dimasak cara thai, melayu, cina....ah!!!!!.....peduli hapa....janji kupang........*

• SRC Member
*kupang sengih kat fish tank besar.....makan kegemaran......dimasak cara thai, melayu, cina....ah!!!!!.....peduli hapa....janji kupang........*

hehhee tapi aku lagi suka makan yg datang dri jepun......klau bleh hari2 makan oooiii....

• SRC Member
aku masukan kura kura aku dlm tank trus jadi penyu hahahahhaha

tak kelakar kan :(  :(  :(

*geleng kepala*

mamat Yus ni makin nak kahwin makin tak senonoh...... :pinch:

Anyway gua ada plan nak tukar gua punya sump pasal yg ada ni rasa macam ada kebocoran sikit lah.....pasal air kat dalam surut macam cepat sangat dalam masa tiga hari je....ni yg musykil ni......aku dah mintak quotation kat aku punya glass supplier......design dia tak beza cuma besar sikt je.....so far gua tengok dia punya workmanship kat construction site `thumbs up' lah......kita punya tank glass cuma cenonet je...dia pasang glass yg besar gedabak.....mintak2 dia kenang jasa gua lepas tu bikin kan gua free....... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

MIMPI LAH MELAYU........ :shock::blink:

• SRC Member

sesiapa kalau pakai MAcro ke hapa punya skimmer yg pakai needlewheel....ni pump bagus punya.....cuma satu problem gua......Red Sea kalau tak salah aku buatan yahudi.....pasal garam Red Sea kat paket belakang dia taruk `Product Of Israel'.....gua ni kalau yahudi ada sikit problem lah.....tu pasal dah tak pakai Levi's jeans lagi.......tapi kalau ada sale tu lain sikit lah..... :D:D