Jump to content

Malays reefers!!!2

Archilles19
 Share

Recommended Posts

• SRC Member

aku je bru bli maxima dri maxima hehhee.....dah koyak dah aku.....skarng total ade 3clams 2crocea 1maxima .....hmmm mcm tak ckup tapi pelan pelan kayoh...... :eyeblur::eyeblur:

klau ade max yg lawa lawa ke cantik cantik inform aku :lol::lol: mcm dah gian plak dgn max....

• Replies 342
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• SRC Member
Archilles19, kau bole setupkan aku ni tank? qoute n get back to me :P ....

he he he!

nak suruh setup boleh.......ongkosnya tu lah yang aku tak tahu......kalau batu+garam+pasir aje nak dekat 2000.....belum campur equipment dia lagi....at least dua return pump.....5000 ltr/hr & above......circulation pump mau enam...satu circ pump 180......tank at least 3000....gua ada lobang beli dari china....lagi murah tapi tak ade cabinet...kena bikin cabinet local...

cadangan yg baikz!! lepas raya bleh go ..tapi nak kena tahu masih ader shipment ker tak kat sana..kalau tak ader than bleh try dapat kat reef paradise..sana dia org jula pakai inc...sepuluh ketol 1inc :lol:

ni lah binatang yg aku dapat kat woodland :D agak-agak kao org baper price dia..besar dalam 6 atau 7 inc ;)

• SRC Member
nak suruh setup boleh.......ongkosnya tu lah yang aku tak tahu......kalau batu+garam+pasir aje nak dekat 2000.....belum campur equipment dia lagi....at least dua return pump.....5000 ltr/hr & above......circulation pump mau enam...satu circ pump 180......tank at least 3000....gua ada lobang beli dari china....lagi murah tapi tak ade cabinet...kena bikin cabinet local...

aku gurau aje :P saja nak tunjuk dream tank aku tak member2.... :lol:

sorry lah geng pic besar sangat tak tahu cam mana nak kecik kan..muahahahaha

FULAMAKKK!! lionz, kau nak tunjuk actual size clam kau ke??btw nice maxima... :P

brape kupang kau pay for this bivalve specimen?

• SRC Member

Brudder LiOnz....lain kali bukak gambar tu thru any photo viewer software lepas tu adjust dia punya pixel to smaller ones & save-as....ni besar sangat....kalau kat dalam lain post yg banyak kacang sure kena cemuh sampai nak mampus punya......anyway...aku pun bukan moderator tapi kepada semua anak mim di sini......just take note on how to post U all punya gambar

Posting gambar di sini tersangatlah digalakkan....tapi....watch Ur pixel size......kalau tak tahu macam mana....hai...kan ada name list......call lah siapa-siapa........aku bagi penampar jawa kang :angry:

Anyway...ada new member....nama nick dia.....MoH@WK......lihat lah attachment baru ku..... :lol::lol:

src_mly.doc

• SRC Member
sorry lah terpost pic besar sangat :cry2::lol: ..bro Archilles bleh kecikkan tak?

btw aku beli kerang tu tigapuloh lima kupang jerr.. ;)

welocme to bro kita yg baru join!!! :evil:

Aiseh-man-brudder....gua tak punya kuasa of Moderator lah.......mana gua boleh bikin sebarangan......kalau kuasa Modestos tu adalah sikit......

*Kebal tujuh keturunan......aku yg kelapan......adalah cenonit sikit*

SSSAAAPPP!!! eh apa dah, pekong lah, kebal lah, bual lah pasal mende lain(kucing aku beranak ke,bini aku mengandung accident ke,anak aku main calcium supplement aku sampai berterabur ke) hehehheh........Din buat sementara waktu aku revert balik ke FOWLR, waktu aku transfer tank byk coral aku lenyap(ada yg 1/2 lenyap)...sigh kena kumpul duit lagi(kalo kumpul duit kahweng kan syiok) orait! :D

PS. Majulah Sukan Untuk Negara ;)

• SRC Member

Selamat sejahtera bagi semua, terimakasih kerana menjemput hamba ke club kekek perut. Macam macam cakap belakang gua. Gua instructor dulu bukan la sadist sangat, sekadar jalankan tugas train budak budak kedi jadi insan yang sempurna, tak percaya tanya dia....Archilles19. Cuba tengok, dia sekarang dah jadi Ketua Club....tak sempurna namanya tu.

Anyway thanks guys, really appreciate it....keep it rolling.

Regards

MoH@WK

• SRC Member
SSSAAAPPP!!! eh apa dah, pekong lah, kebal lah, bual lah pasal mende lain(kucing aku beranak ke,bini aku mengandung accident ke,anak aku main calcium supplement aku sampai berterabur ke) hehehheh........Din buat sementara waktu aku revert balik ke FOWLR, waktu aku transfer tank byk coral aku lenyap(ada yg 1/2 lenyap)...sigh kena kumpul duit lagi(kalo kumpul duit kahweng kan syiok) orait! :D

PS. Majulah Sukan Untuk Negara ;)

Alamak Ris...apasal tak tunggu member....aku ingat kau nak tengok tank aje tu hari.....kalu tahu kau nak transfer....kita boleh tolong......mati confirm ada yang mati punyalah...no choice tapi at least....tak banyak yang `khabal ghuyup'....

• SRC Member
Selamat sejahtera bagi semua, terimakasih kerana menjemput hamba ke club kekek perut. Macam macam cakap belakang gua. Gua instructor dulu bukan la sadist sangat, sekadar jalankan tugas train budak budak kedi jadi insan yang sempurna, tak percaya tanya dia....Archilles19. Cuba tengok, dia sekarang dah jadi Ketua Club....tak sempurna namanya tu.

Anyway thanks guys, really appreciate it....keep it rolling.

Regards

MoH@WK

Aiseh...brudder MoH@WK....ade ke kedi...kalau si Azmi tu boleh lah....itu pun boleh jadi seargent....kwang...kwang...kwang......

Anyway....aku bukanlah ketua kat sini....ada banyak lagi brudder kita kat sini yg lebih mahir dari gua......kita cuma sama-sama make sure tak jadi perselisihaan faham antara kita okay lah.....

WELCOME TO CLUB..........

• SRC Member

Recently aku baru close deal, let go existing system 4x2x2 1/2 full cabinet sebab going to upgrade better system. Jadi benda alah ni dah tak pakai lagi. Tank aku sekarang dah kosong waiting for sepupu aku datang collect at any time....Barang barang kat dalam semua transfer kat tank 3 kaki. Tank baru aku coming should be before Hari Raya Kulup. Anyway aku order system baru kat Haleqium Marine.

Kau kenak dia tak?.... Nama dia Ace.

• SRC Member

Ok orait, kalau gua dalam kebuntuan of course gua bentangkan kat MR. Gua tau lu orang boleh tolong. Anyway system baru 4x2.5x2 tank with all required equipments already cost me approx. $5500. Sua serik beb from old system, beli sana beli sini upgrade itu ini tak dapat satisfaction.... Jadi humban semua start afresh again. Kalau duit nak keluar macam macam siol....