Jump to content

Return Of Malay Reefers

Archilles19
 Share

Recommended Posts

• SRC Member

Mansorali & Jackal....lu orang tinggal mana.....ada baik lu orang kasi lu orang punya info macam handphone...nama betul.....address rumah....

kadang2 kita bleh jumpa togok kopi.....tak pun....sesiapa malam kekeringan bleh jemput mana yg terdekat tolong temankan tengok tank sambil minum kopi....... :lol::lol::lol:

brudder Yus....you're next..... :lol::lol::fear:

• Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oittt Lan idop lagi kao erk? kekekekekee..aper hal dng kao nya tank lan ..tu aku nya kerang idop gol jugak kaper..kao jng Lan..lama aku piara tu..nanti aku senang aku datang umah kao lah pekenakan kopi ker.. :D

abg Din abg DIn bila nak jump aku..wahhhH mentang-mentang tank aku dah kosong kao dah tak col aku dah..semalam kacang col aku mintak tolong install kan skimmer dia..ingat nak col kao tapi dah malam lahh...Din aper-aper col aku jer lah jng lupa kan aku Din!! :thanks::thanks::thanks:

MELAYU BOLEHH!!!!

• SRC Member
abg Din abg DIn bila nak jump aku..wahhhH mentang-mentang tank aku dah kosong kao dah tak col aku dah..semalam kacang col aku mintak tolong install kan skimmer dia..ingat  nak col kao tapi dah malam lahh...Din aper-aper col aku jer lah jng lupa kan aku Din!! :thanks:  :thanks:  :thanks:

Alamak Man....!!!!...apa lu cakap ni macam....takkan gua lupakan lu.....kita kan orang berkerja.....sibuk lah....bukan gua duduk kat opis minum kopi je....lagipun kau tu...kalau tengah repair kapalterbang bukan bleh on handphone kau....call pun tak guna.....nantilah....gua organise satu lagi outing.....maybe pegi brudder Yus punya rumah tengok tank...pekena kopi...lepas tu buat doa selamat skali.. :lol::lol::lol:

Haaiizz......dah dua orang tegur dan melemparkan tuduhan nista terhadap thread ni.....macam kita buat salah besar gitu....silap hari bulan thread ni kena tutup....

Takpa...sabar.......

• SRC Member
BTW, gua dengan Mansorali member ketat dah lama since NS 15yrs ago.

Bro,

Lu punya particulars kasi kat kita punya chip kadam aka Archilles19. Nanti kita organise satu outing, boleh include semua. There were a few done before at Jln Kayu.

Archilles(Din), Gua ingat kita bikin lagi satu amacam? Friday, 22-Apr-05 @ 0800, amacam?

• SRC Member

Gua dengan Mansorali tinggal dekat dekat di Sengkang dan Ponggol. Tetapi kita orang tak boleh let go identity kita sekarang pasal kita orang punya kerja security ketat...MIB :ph34r::ph34r::fear: . Siapa hang out dengan kita orang mesti ada orang ekor...kena check background. Leceh lah.

Tetapi kalau lu nampak dua mat yoyo satu sikit bulat, satu panjang dan handsome di fish farm all over Singapore...itu lah dia MAT MIBs.

Btw, semalam gua kering lagi......mdm datang bulan. :cry::cry::cry: Pagi bangun straight away tenggok fish tank check strength. All present fit and strong except my croseas clam, dia masih malu malu nak bukak. Any bro ada experience dengan clam?

Mansorali, lu finally dapat yr Caribean Royal Gamma at LCK110? About time lu buy a star player kalau mau same tank standard in Premier League. Plus lu punya water parameter mesti tok kong first.

For any brothers need translation,plse ask Mansorali.

• SRC Member
Oittt Lan idop lagi kao erk? kekekekekee..aper hal dng kao nya tank lan ..tu aku nya kerang idop gol jugak kaper..kao jng Lan..lama aku piara tu..nanti aku senang aku datang umah kao lah pekenakan kopi ker.. 

man, kerang kau tu no problem.selalu tersengih bila mh aku on :) ok kalau nak datang, cal aku dulu,boleh aku brew special untuk kau...oh ya,bawak tarmos skali. :D:D:D

• SRC Member
Gua dengan Mansorali tinggal dekat dekat di Sengkang dan Ponggol. Tetapi kita orang tak boleh let go identity kita sekarang pasal kita orang punya kerja security ketat...MIB :ph34r::ph34r::fear: . Siapa hang out dengan kita orang mesti ada orang ekor...kena check background. Leceh lah.

Btw, semalam gua kering lagi......mdm datang bulan. :cry::cry::cry: Pagi bangun straight away tenggok fish tank check strength. All present fit and strong except my croseas clam, dia masih malu malu nak bukak. Any bro ada experience dengan clam?

Bro,

Lu punya kerja betul-betul punya secretive ke apa? Lu kerja gali kupang ke apa?

Kalau profession tak kasi tahu tak apa, add, contact no dan nama sebenar kasi kat chip kitalah. Tak kan nak panggil lu jackal aje......salah-salah terpanggil jack ###### nanti lagi susah.

Tak kenal maka tak cinta beb. Ini hobby tak boleh sorang-sorang, lagi ramai lagi bagus. Sorang-sorang, lama-lama mati dalam tank pun takde orang tahu.....

• SRC Member
Btw, semalam gua kering lagi......mdm datang bulan.    Pagi bangun straight away tenggok fish tank check strength. All present fit and strong except my croseas clam, dia masih malu malu nak bukak. Any bro ada experience dengan clam?

jackal, ni sotong untuk kau... :D:D:D

• SRC Member

Dah lah tu. Kita jangan masuk campur sudah. Biar orang buat kita, jangan kita buat orang. Buat masa ini, kita berbual aje macam biasa lah. Kalau kau orang layan, nanti gaduh perkaum lagi susah. Jangan nak ambil tahu, buat frust aje nanti. Kita cuma nak enjoy ni hobby aje, bukan nak buat geng.

Kau orang ingat tak tu 10+ orang yang kena tangkap pasal jadi member JI. Sekarang kaum kita yang susah pasal tu 10+ orang. Menyusahkan hidup orang lain aje. :angry::angry::angry: Leceh betul lah.

• SRC Member

Aku rasa itu semua moderator handle pasal dia orang mesti kena berlaku adil. Kita pun ada green light untuk cakap bahasa kita, dia pun ada green light. Tapi kalau ada conflict pun AT tau apa nak buat. Macam aku kata berkali-kali yang penting kita semua happy, pasal kalau kita happy ikan dgn coral cantik dan berseri.

• SRC Member

Alamak...apa lu orang bising bising lagi pasal 2nd language. Biarlah dia orang chat dalam bahasa mereka. Kita focus pasal ikan dan coral sudah...kasi blood level turun. Kalau susah susah, kita orang open kita punya sendiri website....

Oi brother spawns, itu sotong terlampau besar untuk gua punya tank lah. Sekarang temporary musim kemarau....dalam 1 or 2 hari air bah turun sampai lecak, mungkin jadi tsunami.

Jangan takut, kita orang buat ini hobby bukan seorang seorang...ada lagi members. Kita punya members multi racial. Cuma dia orang ini kat rumah tak ada computer atau malas, itu pasal not member of SRC.

Dah malam ini, gua nak tidur. Besok gua off, tetapi ada banyak kerja nak buat. Hari Jumaat petang kalau bini Mansorali tak pakai kereta,MIBs nak pergi LFS di Verdun Rd tenggok corals. Dia punya show tank, all corals only......paling best lah. Plus Acrapora dia jual harga tak mahal... Lapas it boleh minum tea tarik. nak join?

Ok brothers, kita orang buat hal sendiri ok. Jangan lah ribut ribut pasal orang lain punya forum. :peace:

Hello, Jackal.

Lu punya Yellow and Blue Tank salah spelling. It's supposed to be Tang, not Tank.

CARIBBEAN ROYAL GAMMA

FLAME ANGEL

YELLOW TANK

BLUE TANK

BICOLOR GOBI

PERCULAR CLOWN

DR FISH

BRITTLE STAR

SEA URCHIN

SEA CUCUMBER

TURBO SNAIL

PLUS CORALS [sOFT/LPS/SPS]

• SRC Member
Dah malam ini, gua nak tidur. Besok gua off, tetapi ada banyak kerja nak buat. Hari Jumaat petang kalau bini Mansorali tak pakai kereta,MIBs nak pergi LFS di Verdun Rd tenggok corals. Dia punya show tank, all corals only......paling best lah. Plus Acrapora dia jual harga tak mahal... Lapas it boleh minum tea tarik. nak join?

Ha...lu orang nak pegi lfs pukul brapa....nak itut.... :P:P

Gua bukan lah kecoh sangat......yg gua heran...diorang ni apsal sakit hati sangat kat kita sampai nak buat tuduhan yang tak bernas....isolate lah.....kalau beras bernas tu okay jugak.... :D:D:D

Cuba lu orang pikir.....kalau satu departmen of 10 orang.....9 mim 1 kacang....diorang panggil kampung mim....bangsa kita sendri pun nanti cakap...`eh! kampung melayu ni'....tapi kalau 9 kacang 1 mim.....takda pun yg cakap chinatown.....bangsa kita pun tak berani buat statement depan diorang........nak lagi dasyat.....satu company semua kacang......lepas publish kat paper nak orang baru tapi mesti boleh berbahasa kacang.....kawan gua bleh tulis & baca kacang pun diorang reject..... :(:(:(

• SRC Member

Itu yg sebaik-baiknya. Kan dah aku kata, kita minority, jadi nak pandai bawa diri. Kita kat sini pun pasal kacang punya forum. Takde forum, takde lah kita semua betul tak? Jadi kita ambil apa yg boleh pelajari. Curi skill. Lepas tu pandai-pandai lah beb..............

Din, gua tahu perasaan lu. Mana-mana pun sama. Kalau lu bersedih lagi, mari kita pegi lfs........amacam.

• SRC Member
3ft/2ft/2ft tank [21APR04]

JEBO MH 150W/10000K [01MAR05]

RESUN CHILLER CL450 [13FEB05]

MICRO SKIMMER ASP350 [DEC04]

jackel,kau pakai micro mini skimmer ke? :D

ALAMAK.....NI HARI BRUDDER SPAWNS PUNYA BIRTHDAY LAH.......31 TAHUN......DAH TUA LAH OOOIIII....   

selamat hari tua...  ...eh..!....jadi lah  ....

semalam gua bawak family gua,bapak,mak,adik gua dengan bini dengan anak anak dia gi makan swensen kat airport....konon gua nak belanje makanlah. sampai sana dia orang join tiga meja lah. betol punya seronok lah pasal dah lama tak get together makan bersama.... :P lepas makan, bila nak bayar bill,gua terkejut berok! sekali kene $200....itu pun after airport staff discount :D:D

tapi yg penting semuanya happy,gua pun happylah.... :D

:thanks: din, gua dah sadar gua dah tua....TAPI lu lagi tua :D

• SRC Member

selamat hari tua...  ...eh..!....jadi lah  ....

semalam gua bawak family gua,bapak,mak,adik gua dengan bini dengan anak anak dia gi makan swensen kat airport....konon gua nak belanje makanlah. sampai sana dia orang join tiga meja lah. betol punya seronok lah pasal dah lama tak get together makan bersama.... :P lepas makan, bila nak bayar bill,gua terkejut berok! sekali kene $200....itu pun after airport staff discount :D:D

• SRC Member

Spawns,

Lu keja Airport? Mana Dept?

• SRC Member

jackel,kau pakai micro mini skimmer ke? :D

:thanks: din, gua dah sadar gua dah tua....TAPI lu lagi tua :D

Micro ke Macro....*geleng kepala*...baca & tulislah betul2 kalau ye pun..... <_<

Yes...gua lebih tua dari lu... :lol::lol::lol: ......jgn tua2 keladi sua.....anak keladi masih kira orait..... :lol::lol::lol:

Yg lu pegi Swenson tu buat apa.....mahal nak mampus tempat tu.....gua makan empat beranak je dah nak dekat seratus.......lu punya bala tentera lagi ramai.....confirm terkopak...tapi takpe.....yg penting semua orang tak gaduh2 & happy.....

Haa....yg si Mohamed ni dia ampai kat airport.....agak2 kalau dalam kesusahan....carilah dia....dia boleh kasi settle sama lu.....ampai2.... :lol::lol: