Jump to content

Return Of Malay Reefers

Archilles19
 Share

Recommended Posts

• SRC Member

Sabtu pukul 10mlm ada shipment dari Fiji mau datang ke Iwarna.....sesiapa nak turun..???

Kalau ramai turun gua pun nak turun...tengok je....nak beli dah takde hasil dah....kalau ramai turun boleh jumpa kat sana....

gua tau yg tinggal dekat macam...Mohamed, LiOnZ, Yus, MoHawk, Spawnz,.....oii mak...!!!..ramai jugak siol..!!!...

Amacam brudders semua....turun tengok je pun orait...sambil tu mengeratkan silatulrahim.......siapa yg takde kenderaan bleh bagitau.....kalau dekat bleh tumpang.....oraitz...???

• Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• SRC Member

hi abang abang semua kat sini........ ada satu soalan.... gua ni 17 tahun belum enlisted ke ns..... gua suka jadi police .. skarang kat npcc.... gua punya rekord kat npcc tinggi dan bagus....... nak tahu eh... macam mana nake masuk policeNS??????? memang cita cita aku nake jadi policeman...

• SRC Member

Orang yg paling baik untuk lu tanya ialah Mohamed....lu tengok contact list yg gua buat tu...lu call dia lah.....

Baik lu apply sekarang....tak nanti dia post lu kat army...lu nak keluar pun susah....kena tunggu sampai ORD baru bleh jadi polis.....

• SRC Member
hi abang abang semua kat sini........ ada satu soalan.... gua ni 17 tahun belum enlisted ke ns..... gua suka jadi police .. skarang kat npcc.... gua punya rekord kat npcc tinggi dan bagus....... nak tahu eh... macam mana nake masuk policeNS??????? memang cita cita aku nake jadi policeman...

Kehadapan adik copperband,

Jikalau anda berminat sangat nak join SPF, apply di halaman website :www.spf.gov.sg. Sila sediakan butir-butir keterangan anda online. Anda akan dihubungi melalui e-mail atau post jika di pilih kelak.

Amacam, gau punya Melayu, ok tak? Macam tulis sajak pulak.

PS : There is no chance of choosing which force you will be enlisted to for NS. It all depends on Mindef. They have a set of criterias to do the selection, meaning the allocation of NSFs for the 3 forces ie SAF, SPF & SCDF. A bulk of them will be recruited to SAF. But if you really want to join SPF, then sign-on as a regular with a 5 yrs bond(inclusive of NS). Best of luck !

• SRC Member
Pukul 9.45pm gua sampai....bleh borak dudlu baru pi shopping....yg lain gua tak tau pukul brapa...senyap je semua... :huh:

ape binatang yg ade mlm besok......aku keja pagi besok smpai rmah kul 830mlm...klau tak penat aku trun la......tapi kul 12nak smpai rmah nak tngok qualifying formula1 hahahha.....lepas tu gua nak test piston gua plak psal sun morn pun kena keja jgak hehehee

• SRC Member
Brudder Mamat macam betul je :whistle Nanti gua kasi defaulter parade baru lu orang tau.... Anyway pukul brape lu orang mau go tu Irwana....

Hei brudder Moh@wk,

Lu hilang timbul, hilang timbul.......tahu-tahu nak default orang pulak. Gua tenggelam kan lu dalam lu punya tank lu baru tau.

Gua dapat info dari Iwarna, lu beli dia punya majestic ke apa? Lu jaga-jaga sikit gua punya sources banyak kat LFS. Nanti gua kasi satu signal, semua stop jual ls kat lu.......hehehehehhe................

• SRC Member

Dulu gua tenggelam tak timbul timbul pasal tank belum siap, sekarang tank gua sua siap korang semua siap sedia. Silap hari bulan dengan mak Victor pun gua beli....

Takde la geng, tu malam gua turun Irwana sama Achilles. Tepon tepon lu senyap je. Lu nye turn pulak tenggelam? Gua dengar khabar lu pun sua masuk beckett.... Lu pun jaga jaga, gua punya sources pun kuat beb ;) Syabas buat reefers reefers melayu kita.... :D:D:D

Nak tanya pasal skimmer!

Aku sekarang pakai Macro Venturi. Tapi 5 ft tank aku dah banyak angel besar, tang dan butterfly. Jadi ada orang recommend better skimmer.

Ku ingat nak pakai Macro needle wheel AS350 around $200. Ada suruh pakai Beckett. Skarang kat AquaMarin ada masuk beckett, around $600.

Mana lebih baik?

• SRC Member
Lu punya setup amacam....kalau FOWLR then lu pakai Macro AS350 sua cukup......tapi kalau lu punya mixed reef then baik lu pakai beckett pasal MAcro tak cukup kuat untuk tank 5'....gua pernah pakai....tak boleh angkat gua punya 5 kaki punya bioload beb.....tapi lu jangan beli tu Bio-Ocean punya mazzei skimmer.....tu lagi mengarut......baik lu angkat beckett....

bang, aku dengar bio-ocean beckett selling $500 dgn md55 skali.adik ipar aku baru grab, feedback dia kasi sungguh memuaskan....pasal mazzei,din cakap tu memang betul,lagi baik pakai backett.kalau nak lagi uuhm! ,tukar iwaki pump....

:whistle

• SRC Member

Beckett baik memang baik. Kalau dah dekat $500 tak baik, lu ambik tu skimmer cucuk kat dia punya seller punya jubur, kasi sedut sampai kering.

Musibut, benda arcylic macam gitu, diy pulak tu, jual mahal-mahal. Semua copycat punya. Tapi apa kan daya, yang betul mahal.

Din, lu belajar diy, kita potong dia punya market.

Aku punya set-up FOWLR, tapi nak simpan banyak ikan. Jadi aku rasa Macro aku satu hari nanti tak cukup kuat.

Mula-mula nampak Macro needlewheel kat Reborn -$200

Lepas tu nampak Beckett kat Aquamarine - $500

Pergi Bio Ocean, ada pulak Mazeei - $500

Baru balik SeaLife, dia orang recommend H&S - $1800!!

Jadi tengak fikir ni, mana nak pilih.

• SRC Member
Aku punya set-up FOWLR, tapi nak simpan banyak ikan. Jadi aku rasa Macro aku satu hari nanti tak cukup kuat.

Mula-mula nampak Macro needlewheel kat Reborn -$200

Lepas tu nampak Beckett kat Aquamarine - $500

Pergi Bio Ocean, ada pulak Mazeei - $500

Baru balik SeaLife, dia orang recommend H&S - $1800!!

Jadi tengak fikir ni, mana nak pilih.

Mak oi mahal nya :o . Ni macam niaga skimmer lagi bagus dari niaga unta. Wow.

Bro. Saya pernah pakai aquacare untuk 5 kaki...it last me only 2 yrs....jadi saya decide to diy a skimmer from some using mazzei...dan skrg it work wonder.. kalau ingin kan some tip...and source untok berang nak diy...no problem...

• SRC Member
Bro. Saya pernah pakai aquacare untuk 5 kaki...it last me only 2 yrs....jadi saya decide to diy a skimmer from some using mazzei...dan skrg it work wonder.. kalau ingin kan some tip...and source untok berang nak diy...no problem...

geng..boleh ajar sikit..camne lu bikin??

kasi gambar tunjuk lah ;)

• SRC Member
EH...!!! ...lu orang niiiii....!!!!....si kacang2 dah berhenti gaduh lu orang pulak yg start.....nanti gua kahwin dengan anak si Irene kat I-Aquarium tu baru lu orang tau......kwang...kwang...kwang.....

SUN CORAL brudders......

brudder...I-Aquarium kat mana??

camne nak pegi?? ;) kwang kwang kwang