Jump to content

Return of the Malay Reefers

Copperband
 Share

Recommended Posts

• SRC Member

skylian tu ari wa backside itchy jln jln ternampak leopard wrasse laaa...wa tangkap ler sekor...letak lam tank...power siol....tengah sedap sedap dia berenang kan...bertembung ngan six line durjana...abis kene pelepah...haiyaaa....tak sempak tido semlm dlm tank wa... :cry2:

sekarang baru la wa tau betepa terer nye sixline... :evil:

• Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• sky107line

2257

• RockyBoy

2101

• uyopong

1498

• barnacle

1103

Top Posters In This Topic

Posted Images

skylian tu ari wa backside itchy jln jln ternampak leopard wrasse laaa...wa tangkap ler sekor...letak lam tank...power siol....tengah sedap sedap dia berenang kan...bertembung ngan six line durjana...abis kene pelepah...haiyaaa....tak sempak tido semlm dlm tank wa... :cry2:

sekarang baru la wa tau betepa terer nye sixline... :evil:

Dulu lagi gua sua bilang lu suruh keluarkan sixline sebelum masukan

jenis apa jenis ikan lain....As for e leapord wrasse kalau baru bawak balik

try to acclimate dia for 1 jam sebelum lu humban masuk...err bukan dlm main

tank tau!...Beta box dulu kasi dia settle down daripada terperanjat beruk...Hah!..

Lepas bila dia sua ada selera makan, Masuk je 5 atau 7 hari baru leh humban masuk dlm main tank...

Kat mana lu sua tangkap tu leapord wrasse? Apa type of leapord ar? Kalau nak bali nye type yg cam gua nye kat C/F selalu bawak masuk satu tank beb....Iwarna

kadang2 je ada....Tapi kalau kat C/f nye dorang sua kasi makan...Harga dlm 10-12 bengkak je....Kalau lu nak gua nye bleh... tapi kena tunggu gua dapat replacement dulu lah...

• SRC Member

Dulu lagi gua sua bilang lu suruh keluarkan sixline sebelum masukan

jenis apa jenis ikan lain....As for e leapord wrasse kalau baru bawak balik

try to acclimate dia for 1 jam sebelum lu humban masuk...err bukan dlm main

tank tau!...Beta box dulu kasi dia settle down daripada terperanjat beruk...Hah!..

Lepas bila dia sua ada selera makan, Masuk je 5 atau 7 hari baru leh humban masuk dlm main tank...

Kat mana lu sua tangkap tu leapord wrasse? Apa type of leapord ar? Kalau nak bali nye type yg cam gua nye kat C/F selalu bawak masuk satu tank beb....Iwarna

kadang2 je ada....Tapi kalau kat C/f nye dorang sua kasi makan...Harga dlm 10-12 bengkak je....Kalau lu nak gua nye bleh... tapi kena tunggu gua dapat replacement dulu lah...

wa ingat tu leopard wrasse dari siam laaaa....muay thai....

ok laaa wa berjanji taknak beli ikang lagik....selagi tu 6line masih idop... :angry:

ok laaa wa berjanji taknak beli ikang lagik....selagi tu 6line masih idop... :angry:

dulu lu beli 6line apa pasal? Nak suruh dia makan fireworm? Gua punya pilei wrasse pun suka makan fireworm ... tadi baru nampak dia terkam satu fireworm.. :yeah:

Member of :
post-1182-0-60431600-1322062247_thumb.jp

UEN: T08SS0098F

MASS in Facebook

Reefing in LED

• SRC Member

gua punya monti macam tak sihat jer.... boleh jadi tak cukup lampu .... gini macam terpaksa pakai ampu lap lik... kasi cahaya ramadaan bersinar kat purple monti tu ... :blink:

tak sihat?? wa rasa sementara waktu letak kat tank gua, kasi wa sihat kan dia.lepas tu lu angkat lah balik...

Bro Uyopong, Kalau boleh keluarkan dua2 ikang yg ada tu pun cantik gak... ;)

Lepas tu apalagi...Hunt for maldive nye leopard wrasse male/female Bipartitus beb....Gua guarantee semua cacing2 kat lu nye L/R akan dipentahkan berkurung

until further notice.... ;)

• SRC Member

Lu letak jenis jenis deepwater SPS.... MAcam Granulosa,Suharsonoi Dan lain lain lagi... Blue/Purple tip Granulosa kat iwarna murah murah .... 25ketul dah boleh dapat satu "Meja".. Besar pulak tu... colour pun menarik... Granulosa susah nak jadi brown ar....atau kalu lu nak boleh letak Luminous green Birdnest....

Lu letak jenis jenis deepwater SPS.... MAcam Granulosa,Suharsonoi Dan lain lain lagi... Blue/Purple tip Granulosa kat iwarna murah murah .... 25ketul dah boleh dapat satu "Meja".. Besar pulak tu... colour pun menarik... Granulosa susah nak jadi brown ar....atau kalu lu nak boleh letak Luminous green Birdnest....

Wah so many options ... can only put 2 or 3 colony jer.

Member of :

MASS in Facebook

Reefing in LED

Letak kat tank lu lagi bagus.... kasi tank lu lebih berseri lagi-lagi bila nak menyambut bulan syawal yang akan tiba....

Lagu Raya Beb !!!!

:lol::lol::lol::upsidedown:

Hah....All bro alert!!! This mth sapa2 yg pakai life distilled water ada baik pegi beli

sebanyak mungkin...Dorang ada offer 3 for $1.45 untuk bulan ni je...Gua sua dapat 5 cartons and mungkin mau beli lagi 2 carton...

:lol::lol::lol::upsidedown:

Hah....All bro alert!!! This mth sapa2 yg pakai life distilled water ada baik pegi beli

sebanyak mungkin...Dorang ada offer 3 for $1.45 untuk bulan ni je...Gua sua dapat 5 cartons and mungkin mau beli lagi 2 carton...

alamak.. bulan posa ni nak angkut bercarton2 teruk jugak ....

5 carton?? ... wah duh .. gini macam, hari raya kat rumah lu, minum air distilled water jer?? ... yang colour2 tak der?

Member of :

MASS in Facebook

Reefing in LED