Jump to content

Return Of Malay Reefers

Archilles19
 Share

Recommended Posts

Brader Skyline107/BFG

lu orang pakai Deltec APF600 ada bagus tak???

gua pun nak cuba2...

BFG dengar2 lu pakai Red Dragon.....waaaaaaaaaaahhhh!!!!

Baguuuuus! dari beckett :P Haa, kalau nak tahu nanti gua boleh post gambar dia punya performance. Btw, Gua punya baru je 1 bulan bau kedai lagi kek! Sekarang ni tengah2 consider macam nak jual je kalau2 interested lu blh contact gua bukan apa nak upgrade sikit atas je....Ah! Lagi satu yang bagusnya Deltec ni kita tak akan ada masalah tuning macam beckett yg silap2 boleh membanjirkan rumahlah! Most important thing is save electricity! :D

Satu kali air bah satu pantai berubah! Kalau satu kali rumah banjir satu rumah kena ubah. :lol::lol::lol:

• Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• SRC Member

Woi!!! Cepat orang tahuuuuuu.............!!! :ooh: Aku pakai Naga Merah 8m3, harga tak salah $10xx, tak ingat. Aku beli ni Naga pasal nak save electric. Dulu pakai 2x 1260, maknanya 65w x 2 = 130w! Ni naga pakai 75w aje tapi tolak 8000lt/hr. 1260 sebiji tolak 2400lt/hr jadi x 2 baru 4800lt/hr, belum tolak friction lagi. Aku bagi dua haluan air, 1 pegi chiller 650 and lagi satu direct pegi tank. Ni naga duduk luar sump. Beli dari tankmaker aku Encik Goh dari Geo Aquatic. Bonus 13 bulan punya beb. Kalau ada rezeki insyaallah, upgrade chiller Arctica 1/4. Resun CL650 bising beb, lagi-lagi bila dia berhenti. Kalau ada yang lemah semangat, boleh terperanjat!

Kalau korang malas macam aku, pakai tankmaker aku. Tiap-tiap kali ada barang baru ( bukan selalu ah, jarang-jarang aje ), dia pasang kan. PVC nanti dia potong, pasang saluran barulah, lepas tu dia bersihkan. Senang untuk aku pasal dia pegi beli dan hantar kat rumah lepas tu pasangkan. Aku bukan bagus sangat nak buat kerja macam ni. Harga dia up sikit pasal pakai +GF+ pvc piping. Dia buat kerja macam air, selalu aku berdiri tepi dia nak tangkap skill tapi lepas tidur semua lupa. <_<

Pasal APF600, aku tak tahulah pasal aku complete beginner. Tapi setelah menyusuli lelaman forum RC, aku memutuskan pakai APF600 tapi beli bekas orang pakai. Aku feed dengan 1250 tapi macam rasa gatal nak tukar 1260 pulak. Aku pun macam ada rasa nak upgrade ke AP851 pasal nak simpan banyak ikan dan coral, nak buat macam reef wall tapi tengok rezeki dulu. Angan-angan banyak tapi praktikal belum up to standard. :D

• SRC Member

Brader Still Blue dan Rainbow darter, boleh letak nama anda di thread ini? Supaya boleh kenal nanti bila jumpa kat luar.

Still Blue, sebenarnya untuk setup aku, aku kumpul budget 2 tahun tau. Bonus dan ot semua simpan sikit-sikit. Nak stretch aku punya dollar, terpaksa beli barang bekas pakai punya. Kalau semua barang baru boleh cecah $15k tapi semua perkakas aku kira dah lebih $8k. Ni 2 tahun aku pelan-pelan belajar pasal ni hobby.

Lagipun StillBlue, macam mana awak tahu beta pakai Naga Merah?

Barnacle, tentang monti, aku ingat beli dari reefer pasal mungkin lebih stable dari yang liar punya. Boleh jugak cakap aku ni environmental sikit.

Mungkin satu hari, semua member-member dan blood-blood yang sewaktu dengannya, boleh duduk satu meja minum kopi. Meriah sikit kalau semua bersatu hati. Amacam?

cutenye...!!! campak kat dlm tank gua mesti best...!!!

Bleh Lion wa main kejar2 :evil::evil::evil::lol::lol::lol:

Kalau nak kasi lu punya lion exercise sikit gua ingat lu boleh lah try campak belut naga sama clown trigger....Fuuuh! mesti power beb!!!Kalau tiga2 kajun gua ingat lu main lohan pun cantik beb!!! :lol::lol: Very2 the economy!!! :yeah::upsidedown:

• SRC Member

brader BFG...keluarga hobbyist ni kecil...berita2 macam ni tak boleh lari....hangat lah...gua ada tanya tentang naga merah dengan satu pakar, dan ia ada sebut nick awak lah......

eh!!! kamu juga kerja di Changi huh???

gua di 'one with you'... :fear::fear::fear:

Baguuuuus! dari beckett :P Haa, kalau nak tahu nanti gua boleh post gambar dia punya performance. Btw, Gua punya baru je 1 bulan bau kedai lagi kek! Sekarang ni tengah2 consider macam nak jual je kalau2 interested lu blh contact gua bukan apa nak upgrade sikit atas je....Ah! Lagi satu yang bagusnya Deltec ni kita tak akan ada masalah tuning macam beckett yg silap2 boleh membanjirkan rumahlah! Most important thing is save electricity! :D

Satu kali air bah satu pantai berubah! Kalau satu kali rumah banjir satu rumah kena ubah. :lol::lol::lol:

Pakai beckett mana boleh banjir la... mesti pakai waster collector, then boleh auto shutoff kalau penuh.

Member of :
post-1182-0-60431600-1322062247_thumb.jp

UEN: T08SS0098F

MASS in Facebook

Reefing in LED

Woi!!! Cepat orang tahuuuuuu.............!!! :ooh: Aku pakai Naga Merah 8m3, harga tak salah $10xx, tak ingat. Aku beli ni Naga pasal nak save electric. Dulu pakai 2x 1260, maknanya 65w x 2 = 130w! Ni naga pakai 75w aje tapi tolak 8000lt/hr. 1260 sebiji tolak 2400lt/hr jadi x 2 baru 4800lt/hr, belum tolak friction lagi. Aku bagi dua haluan air, 1 pegi chiller 650 and lagi satu direct pegi tank. Ni naga duduk luar sump. Beli dari tankmaker aku Encik Goh dari Geo Aquatic. Bonus 13 bulan punya beb. Kalau ada rezeki insyaallah, upgrade chiller Arctica 1/4. Resun CL650 bising beb, lagi-lagi bila dia berhenti. Kalau ada yang lemah semangat, boleh terperanjat!

Kalau korang malas macam aku, pakai tankmaker aku. Tiap-tiap kali ada barang baru ( bukan selalu ah, jarang-jarang aje ), dia pasang kan. PVC nanti dia potong, pasang saluran barulah, lepas tu dia bersihkan. Senang untuk aku pasal dia pegi beli dan hantar kat rumah lepas tu pasangkan. Aku bukan bagus sangat nak buat kerja macam ni. Harga dia up sikit pasal pakai +GF+ pvc piping. Dia buat kerja macam air, selalu aku berdiri tepi dia nak tangkap skill tapi lepas tidur semua lupa. <_<

Pasal APF600, aku tak tahulah pasal aku complete beginner. Tapi setelah menyusuli lelaman forum RC, aku memutuskan pakai APF600 tapi beli bekas orang pakai. Aku feed dengan 1250 tapi macam rasa gatal nak tukar 1260 pulak. Aku pun macam ada rasa nak upgrade ke AP851 pasal nak simpan banyak ikan dan coral, nak buat macam reef wall tapi tengok rezeki dulu. Angan-angan banyak tapi praktikal belum up to standard. :D

naga 8m3 seribu dinar jer... jua ingatkan 2ribu dinar. Sekarang gua pakai eheim1262, 85W, 3300l/hr. tak cukup untuk tank gua. Ingatkan nak tambah lagi satu, jadi wattage 170W. kalau gua pakai naga merah, boleh save 95W. Kalau sebulan, 95w/1000 x 24hrs x 30days x 0.22cts/kwhr = $15.05 savings per month.

Payback, ($1000 - $230 (pump baru))/$15 = 51months or 4yrs3months.

:ooh: lama nyer ....

Member of :
post-1182-0-60431600-1322062247_thumb.jp

UEN: T08SS0098F

MASS in Facebook

Reefing in LED

• SRC Member

naga 8m3 seribu dinar jer... jua ingatkan 2ribu dinar. Sekarang gua pakai eheim1262, 85W, 3300l/hr. tak cukup untuk tank gua. Ingatkan nak tambah lagi satu, jadi wattage 170W. kalau gua pakai naga merah, boleh save 95W. Kalau sebulan, 95w/1000 x 24hrs x 30days x 0.22cts/kwhr = $15.05 savings per month.

Payback, ($1000 - $230 (pump baru))/$15 = 51months or 4yrs3months.

:ooh: lama nyer ....

rockyboy ... lu punya maths baik lah

btw kau nye electric bill 1 bulan berapa?

brader BFG...keluarga hobbyist ni kecil...berita2 macam ni tak boleh lari....hangat lah...gua ada tanya tentang naga merah dengan satu pakar, dan ia ada sebut nick awak lah......

eh!!! kamu juga kerja di Changi huh???

gua di 'one with you'... :fear::fear::fear:

Eh..eh! Lu org punya bunyi message macam love at first sight je.... :lol: Lain macam je. :lol::lol: ( one with you seh! ) :eyebrow: Btw, jgn marah ye gurau je.. :lol: Bukan apa takut kalau2 ada yg jenis straight pulak! :upsidedown::peace: