Jump to content

Return Of Malay Reefers

Archilles19
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:P

Sea Cucumber

Group: Members

Member No.: 1495

Aku punya set-up FOWLR, tapi nak simpan banyak ikan. Jadi aku rasa Macro aku satu hari nanti tak cukup kuat.

Mula-mula nampak Macro needlewheel kat Reborn -$200

Lepas tu nampak Beckett kat Aquamarine - $500

Pergi Bio Ocean, ada pulak Mazeei - $500

Baru balik SeaLife, dia orang recommend H&S - $1800!!

Jadi tengak fikir ni, mana nak pilih

:peace::peace::peace:

pakai beckett beb...power kedemak.....tak lah murah n tak lah mahal sangat..... :whistle:whistle

• SRC Member

ting tang ting tooong... :yeah: ....ting tang ting tooong.... :P ......ting tang ting tooong.... :whistle ....ting tang ting tooong..... :lol:

.... saje saje aje nak uppzzz sikit pasal ni thread dah jatuh telungkop jauh kat belakangggg,,,,..... :P

• SRC Member

mungkin busy bro....ni gua posting ni pun kat Komoco...hantar kreta repair...exhaust gua berlubang.....nak kena pakai buluh punya..hehe....

Anyway...last May day gua baru accident.....satu mangkuk kacang punya taxi driver sua sondol gua punya blakang...dia taknak claim...suruh gua ambik cash....lepas mechanic gua access...mintak seribu...dia cuma nak kasi 400...

cilakak....bila pat kita langgar dia...macam2 dia claim.....bila pat kita...confirm cakap...`tolong lah cek...anak saya dua puloh...'

Tapi tak semua taxi driver macam gitu...pakcik2 bini gua ramai yg driver...bapak mertua gua pun taxi driver...semua orait......

UP YOURS IDIOT..................

• SRC Member
BTW...ada sesiapa dah book STAR WARS 3 punya ticket...?...gua sua book.....tengok 21 May...pukul 12.20pm punya show.....ada sesiapa lagi......???

aku belom book tapi planning nak tengok kat johor. mdm gua nak shopping kat sana n dia dah janji gua nak lepaskan gua kat wayang sana for 3 to 4hrs :P

oh ya, sape sape ade comen pasal cerita "Kingdom of Heaven"????last thurs gua gi tengok kat wayang n gua mahu tahu cara mendalam lah pasal tu cerita....v interesting lah....cerita tu base on chritian point of story ,,,,,n how about our own religion???? :huh: true or false????or just that dia orang tambah tambah sikit belacan ke,cili ke??? :erm: OR sape sape tau tak adenya buku buku title yg gua bole baca pasal nie??? :angel:

• SRC Member

Yg gua tau...perang tu untuk tanah & negeri....bukan pasal agama.....cuma pasal baitulmakdis tu hampir keseluruhannya muslim jadi peperangan tu diishtiharkan jihad....shahid....

Anyway...tak kira negri mana....orang mana...kalau lu mati mempertahankan negri yg lu tinggal...tak kira negri tu kafir ke...islam ke.....lu sebagai muslim tetap berjihad.....& mati shahid.....

Wasalam....

• SRC Member

Sekarang kalau kita tgk betul2 dia orang try nak hasut pemikiran anak2 muda sekarang. Banyak sangat cerita2 macam gini. Try ah pegi request cerita the message untuk preview kat tv. Yg boleh pun cuma ten conmandments aje.

Ini pendapat aku aje. Harap2 siapa yg baca jgn ambil hati.

• SRC Member

Okay...ni thread dah sampai ke belakang.......gua rasa semua orang dah bosan nak loggin kat ni forum......lagi pun gua rasa semua orang tengah sibuk......

Another thing gua ingat most of us dah pandai nak uruskan tank masing-masing...kalau ada apa-apa problem just call anyone of us for advise....

Gua rasa ni forum pun dah tak boleh control sangat....semua nak glamour je...bukan budak-budak kita lah......macam yg gua pegi iwarna tu hari...ada satu mangkuk kacang ni bebual macam champion...kuat pulak tu.....dia cakap dengan satu mangkuk kacang yg lain ada sebut pasa src jugak...jadi gua rasa dia dari src jugak lah tu...bebulu siol dengar...cepat-cepat gua belah...macam sial....

Lagipun dua kali gua pm orang yg empunya forum ni pasal nak volunteer kat aquarama nanti pun tak jawab-jawab....hai...pilih kasih nampak......gua volunteer tiga hari beb....bukan satu atau dua....tu pun gua dah cakap gua sanggup ambik cuti pasal nak tolong......nampak sah tengok warna yg di kulit ...

Anyway...sesiapa baca ni posting...gua ucap selamat......gua tak rasa banayak yg nak post lagi...paling-paling pun cuma baca je posting yg lain.....nanti gua buat lagi satu meeting.....tengok macam mana semua punya senag dulu...okay...?

• SRC Member

aku agree dgn kau bro....ni forum ikan batu karang bkan mcm dulu dulu time gua join..... skarang bnyak yg tnjuk yg dia la pling pandai n terror......ade yg gila postin..... bru brapa bulan kalah org yg join 1000tahun dulu hehehe....

tapi tak salah gua yazid pun ade join dorang time aquarama kan??

• SRC Member

Entah .....betul si Yazid join diorang time aquarama...?...gua pun dah malas nak ambik tahu.....lagi baik gua concentrate dengan gua punya life....kita tak payah ni semua...lu orang pun orait apa...bleh tolong punya kaki...

gua try organise somethin on 27.05.2005....malam....venue lu orang suggest lah....tapi kat KTM tanjong pagar tu parking dah kena bayar lah...gua baru pegi bulan lepas....

• SRC Member
Alo Bros semua....lama gua tak chitchat kat sini. Sekarang free sikit sebab dah R.O.D mood kat kerja. Maklumlah besok last day.

Aku nak setup new 3ft tank. Ada recomendation sapa boleh buat?

aku rasa din ade lobang.....tak tau la kecik ke besar hehehee :evil::evil::evil:

• SRC Member
Wak Din yang mana siak...  :blink:

Bro..besok jumpa kat YD...lu cari Matrix SkidRow...amacam....kat blakang skali..

Gatherin..:-

Kalau lu orang nak...kita buat satu trip pegi makan seafood kat Senibong, JB....betul2 mengadap tu Sembawang punya wharf lah.....

Kita kumpul tengok brapa ramai yg nak pegi......lepas tu kita tengok siapa ada kreta..bleh ferry pi sana....siapa yg nak naik motor pun boleh...lepas tu bleh isi minyak skali.....kita2 aje...family takyah bawak lah....

Hah...!...Yus...lepas tu kalau nak singgah Eden pun bleh.... :lol::lol::lol:

Hari sabtu malam...28.05.2005.....dalam pukul 8.30~9.00pm..amacam....kalau nak Friday 27.05.2005 pun bleh...tapi nak kena chau dalam pukul 12.00am lah pasal takut nanti ada yg keja besok....

Lu orang get back by Thursday...orait..?